Ko likt trauku mazgājamajā mašīnā

Mūsdienās trauku mazgājamā mašīnā var droši mazgāt lielāko daļu priekšmetu, bet, lai jūs būtu par visu pilnīgi pārliecināti, apskatiet mūsu īso ceļvedi ceļā uz mirdzoši tīriem traukiem vai arī jautājiet mazgājamo priekšmetu ražotājam.

Stikla priekšmeti

Trauku mazgājamā mašīnā var mazgāt vairumu parastā stikla priekšmetu un stikla veidnes, tomēr trauku mazgājamā mašīnā nevajadzētu likt kristāla priekšmetus, ja vien uz tiem nav marķējums ,,piemērots mazgāšanai trauku mazgājamā mašīnā”.

Padoms: Automātiskajā trauku mazgājamā mašīnā nav ieteicams mazgāt ar roku apgleznotus vai dekorētus stikla priekšmetus.

Trauki

Mūsdienās trauku mazgājamā mašīnā var droši mazgāt lielāko daļu ikdienas trauku. Smalkas konstrukcijas porcelāna traukiem dekoratīvie elementi parasti ir klāti ar glazūru, un tāpēc tos parasti var droši mazgāt trauku mazgājamā mašīnā. Ja jums ir kādas šaubas par trauku mazgāšanas drošību, lūdzu, pārbaudiet, vai uz tiem ir marķējums ,,piemērots mazgāšanai trauku mazgājamā mašīnā” vai arī griezieties pēc informācijas pie ražotāja.

Padoms: Antikvārus un ar roku apgleznotus porcelāna traukus jāmazgā ar rokām.

Galda piederumi

Nerūsējošā tērauda un sudraba galda piederumus parasti var droši mazgāt trauku mazgājamā mašīnā, taču ir jāievēro šādi piesardzības mēri:

  • Pirms ievietošanas trauku mazgājamā mašīnā noskalot no galda piederumiem skābu ēdienu (piem., salātu mērces) un sāli, jo tieša vai ilgstoša saskare ar šādu ēdienu var izraisīt galda piederumu sūbēšanu.
  • Ievietojot tos galda piederumu grozā, nelieciet pārāk daudz galda piederumu, lai ūdens varētu noskalot visas virsmas. Tas nodrošinās pienācīgu katra priekšmeta nomazgāšanu, noskalošanu un nožāvēšanu.
  • Nepieļaut trauku mazgāšanas līdzekļa uzlīšanu tieši uz galda piederumiem, jo tas var izraisīt koroziju.
  • Cikla beigās izņemt galda piederumus, lai nepieļautu to palikšanu mitrā vidē, kas varētu izraisīt koroziju/rūsēšanu. Īpaši tas attiecas uz sudraba priekšmetiem.
  • Nelikt vienlaikus vienā grozā sudraba un nerūsējošā tērauda priekšmetus, jo tas var radīt sūbēšanu un rūsas traipus.
  • Trauku mazgājamā mašīnā nedrīkst likt galda piederumus ar koka vai kaula rokturiem.
  • Veciem galda piederumiem rokturi var būt līmēti – šos priekšmetus ir jāmazgā ar rokām.

Plastmasa

Trauku mazgājamā mašīnā drīkst mazgāt tikai tādus plastmasas priekšmetus, kurus garantēti var mazgāt šādā veidā.

Trauki ēdiena gatavošanai

Nerūsējošā tērauda pannas ir ļoti labi piemērotas mazgāšanai trauku mazgājamajā mašīnā. Pannas ar koka rokturiem vislabāk mazgāt ar rokām.

Pirms mazgāt alumīnija pannas, vispirms būtu jāpajautā ražotājam, vai tās ir ieteicams mazgāt trauku mazgājamā mašīnā.