Padomi, kā taupīt elektroenerģiju un ūdeni

Mums ir labi jaunumi trauku mazgājamo mašīnu lietotājiem - jūs ne tikai nomazgājat traukus žilbinoši tīrus, bet arī palīdzat videi. Nesenais starptautiskais pētījums, ko veica Bonnas Universitātes (Vācija) zinātnieki pierādīja, ka trauku mazgājamās mašīnas visās pētītajās Eiropas valstīs patērē mazāk ūdens un elektroenerģijas, nekā mazgājot traukus ar rokām, un vienlaikus trauki ir tīrāki un higiēniskāki. Uzklikšķiniet šeit, lai uzzinātu vairāk.

Ir daudz veidu, kā vēl vairāk samazināt trauku mazgāšanai izmantotās elektroenerģijas un ūdens patēriņu. Lai par tiem uzzinātu, vienkārši izlasiet mūsu padomus attiecībā uz elektroenerģijas un ūdens taupīšanu.

Mūsu padomi:

  • Pārliecinieties, ka jūs izmantojat 50°C līdz 55C° vai AUTOMĀTISKĀS programmas, nevis augstas temperatūras programmas. Tas ļaus jums ietaupīt* gadā līdz pat 84 kWh elektrības, tas nozīmē 80 papildu mazgāšanas ciklus vai 3 mēnešus trauku mazgāšanas bez maksas! Un 1497 litrus ūdens gadā, kā pietiks 43 dušošanās vai 19 vannošanās reizēm.
  • Trauku ielādi trauku mazgājamajā mašīnā veiciet saskaņā ar trauku mazgājamās mašīnas ražotāja ieteikumiem, lai nodrošinātu pienācīgu ūdens cirkulāciju mašīnā.
  • Regulāri pārbaudiet un iztīriet notekcaurules un filtrus, lai nodrošinātu efektīvu to darbību.
  • Veltiet dažas minūtes tam, lai iepazītos ar mašīnas lietošanas rokasgrāmatu, kur ir norādīts, kura programma būs visefektīvākā atkarībā no trauku mazgājamajā mašīnā ievietotajiem priekšmetiem, to lielumam un daudzumam.

Lai iegūtu papildinformāciju, apmeklējiet www.cleanright.eu

*Avots: Pētījums par ķīmiskajām un mikrobioloģiskajām nogulsnēm uz traukiem, kas mazgāti ar rokām un kas mazgāti trauku mazgājamajā mašīnā. Pētījums veikts, pārbaudot noteiktus paraugus. Bonnas Universitāte, 2006. gada maijs.